به رنگ وب دیزاین خوش آمدید

انواع طراحی لوگو

انواع طراحی لوگو

انواع طراحی لوگو

طراحی لوگو را اصولا میتوان به 3 بخش تقسیم کرد 1.لوگو نوشتاری 2.لوگو تصویری 3.لوگو تلفیقی


لوگو نوشتاری (Logo Type): لوگو نوشتاری به لوگویی گفته می شود که نام برند را به صورت نوشته نشان دهد، مثال: Google - Facebook و ... که این نوع نوشته میتواند به گونه های مختلف نوشته و طراحی گردد مثال: نام اول برند یا اگر نام برند شما طولانی باشد اصولا مخففی از حروف اول هر جمله از برندتان کنار هم قرار گرفته می شود، مثال: Rang Web Design می شود RWD که به طور خلاصه اصولا این نوع لوگو ها رو لوگوی نوشتاری و یا همان لوگو تایپ میگویند.


لوگو تصویری: لوگو تصویری اصولا نماد یا آیکون و یا شکلک هستند، مثال: شبیه به علائم رانندگی که با یک تصویر میتوان منظور و نام برند را حدس و در ذهن ها حک کرد. البته باید در این نوع نماد نکات مهمی را رعایت کرد و همچنین این نوع لوگو مخصوص کمپانی های بزرگ می باشد که بیشتر در ذهن ها خواهد ماند و این نوع لوگو برای شرکت و یا کسب و کار نو پا پیشنهاد نمی شود.


لوگو تلفیقی (نوشتاری+تصویری): لوگو تلفیقی همانطور که از نامش پیداست ترکیبی از لوگو نوشتاری و تصویری می باشد که حدودا 60 درصد از لوگو های کمپانی ها برگرفته از این نوع لوگو می باشد، لوگو تلفیقی یا ترکیبی نام برند به همراه یک نماد و یا آیکون در وصف کسب و کار مورد نظر می باشد.


انواع لوگو چیست و چرا باید در مورد آن بدانیم؟ سبک های طراحی لوگو در کجا استفاده می شود؟ اگر یک طراح لوگو نوع خاصی از لوگو را پیشنهاد می کند ، اگر با انواع لوگو آشنا نیستید ، از کجا می توانیم معنی و س itال های آن را بدانیم؟
لوگو Design یک موضوع مهم در ساخت برند است ، که 40٪ از مارک تجاری یا مارک تجاری را تشکیل می دهد. هر روز با انبوهی از لوگو ها و آرم ها روبرو می شویم که آگاهانه و ناخودآگاه با برخی از آنها ارتباط برقرار می کنیم.
معمولاً برای افزایش درآمد تجاری یا تجاری طراحی می شوند. به این ترتیب این لوگو می تواند به راحتی با مخاطبان این تجارت روابط صحیحی برقرار کرده و پیام ها ، اهداف و ارزش های آن برند یا تجارت را به آنها منتقل کند. اما همه این لوگو های اطراف ما طبق استاندارد خاصی طراحی شده اند. در این مقاله سعی خواهیم کرد شما را با انواع لوگو و سبک های مختلف در طراحی های لوگو آشنا کنیم.
همانطور که قبلا ذکر شد ، لوگو را می توان مهمترین عنصر در ایجاد هویت بصری و مارک تجاری دانست. یک آرم حرفه ای باید متناسب با برنامه های جمع آوری درآمد طراحی شده و در ذهن مخاطب باقی بماند.
یک مسئله که همیشه قبل از طراحی آرم و لوگو کارفرما یا طراح را نگران می کند ، انتخاب نوع یا سبک طراحی لوگو است. خوب است بدانید که هر طرح با توجه به تجربه خود می تواند سبک فردی مورد نظر را ایجاد کند. ما می توانیم این جمله را به طور خلاصه بیان کنیم و بگوییم که هزاران و هزاران سبک در آرم و طراحی آرم وجود دارد ، اما این سبک ها نیز بر اساس چندین سبک اصلی و استانداردهای جهانی ساخته شده اند.
در کل ، 9 سبک مختلف در طرح های لوگو وجود دارد که ما در این مقاله شما را معرفی خواهیم کرد و البته کاربردهای آنها را به همراه نمونه هایی از لوگو های معروف دنیا که تقریباً به همان سبک طراحی شده اند ، به شما نشان خواهیم داد. و آنها با موفقیت موفق ترین و با ارزش ترین لوگو ها هستند.

انواع لوگو را بشناسیم؟
چه یک طراح باشید و چه یک کارآفرین ، باید انواع لوگو و کاربردهای آنها را بشناسید. شما به عنوان یک طراح باید بتوانید نوع لوگو مورد نیاز خود را مطابق با خواسته مشتری تعیین کنید و یک لوگو را به همان سبک طراحی کنید یا با دانستن کاربرد سبک های مختلف طراحی لوگو بهترین و مناسب ترین لوگو را برای کارفرمایان ایجاد کنید. ساختن
شما به عنوان یک کارآفرین می توانید این سبک ها را شناسایی کرده و با مطالعه آنها نوع لوگو مورد نظر خود را برای تجارت خود تعیین کنید و سعی کنید لوگو را به سبک دلخواه خود ایجاد کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که مشاوره با یک متخصص همیشه بهترین نتیجه را به همراه دارد. بنابراین ، قبل از انتخاب نوع لوگو مورد نظر خود ، حتماً با یک طراح حرفه ای لوگو مشورت و تبادل نظر کنید.
انواع لوگو و آرم
در مرحله بعدی ، می خواهیم انواع لوگو و آرم را با هم بررسی کنیم تا نمای کلی از ساختار لوگو داشته باشیم. به خاطر داشته باشید که دو نوع وجود دارد که شناختن آنها برای شما مهم است.
1- اگر یک طراح هستید: اگر یک طراح لوگو هستید ، باید بتوانید سبک های مختلف لوگو را تشخیص دهید. این به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری را در اختیار کارفرما قرار دهید و خواسته های وی را در طی مراحل طراحی لوگو بهتر درک کنید. معمولاً طراحانی که با انواع لوگو و سبک آنها آشنایی ندارند ، نمی توانند شغل خوب و حرفه ای را برای کارفرما فراهم کنند.
2- اگر کارفرما هستید: اگر کارفرما هستید و می خواهید لوگو برای کار خود سفارش دهید ، باید با انواع مختلف سبک های لوگو آشنا باشید و سبک های مختلف لوگو را ببینید تا بتوانید سلیقه خود را به درستی تعریف کنید.
بیشتر کارفرمایان در هنگام طراحی و ساخت لوگو توانایی انتخاب صحیح را ندارند و نمی دانند کدام لوگو را دوست دارند. بنابراین پس از اینکه لوگو برای یک کارفرما طراحی شد ، آنها این را نمی خواهند.
برای خوشحال نگه داشتن هر دو طرف ، طراح و کارفرما در پایان پروژه ، بهتر است با انواع مختلف لوگو آشنا شوید. با این حال ، اگر شرکت یا شخصی که با آن کار می کنید یک شخص یا شرکت حرفه ای است ، ممکن است یک لوگو حرفه ای را بدون اطلاع کارفرما از انواع لوگو در اختیار شما قرار دهد.

مونوگرام لوگو
اختصار یک نمودار یا حروف لوگو براساس تایپوگرافی است.
مونوگرام معمولاً می تواند شامل حرف اول یا چند حرف اول یا خلاصه ای از نام تجاری شرکت باشد که مخفف آن است. اصل سادگی در طراحی مونوگرام لوگو بسیار بسیار مهم و قابل توجه است.
لوگو های مونوگرام بیشتر لوگو های خلاق هستند. دلیل این امر در خود مونوگرام نیز ذاتی است ، زیرا لوگو در مونوگرام همیشه با استفاده از عنصر خلاقیت به طراح لوگو می رسد. Hewlett-Packard (HP) ، General Electric ، IBM ، NASA و McDonald's نمونه هایی از لوگو های تک نمودار هستند.
تایپوگرافی لوگو
عنوان متن ، تایپوگرافی ، نوع لوگو یا علامت Word یک نوع لوگو است که شباهت زیادی به مونوگرام دارد.
این لوگو بیشتر مبتنی بر نوع است ، اما بسیاری از آنها نیز با دست و خارج از فونت های از پیش ساخته شده طراحی می شوند ، که امروزه به خصوص در کشور ما ، ایران بسیار محبوب است.
در طراحی تایپوگرافی لوگو ، تمرکز طراح بر روی نام تجاری کلی شرکت است. نکته مهمی که باید در مورد این سبک یادآوری شود این است که برای اجرای این طرح ، طراح باید در آناتومی و تداوم حرف در طراحی های لوگو و حتی خوشنویسی کاملاً مسلط باشد تا در هماهنگی مناسب و سازگار باشد. طراحی شده توسط لوگو.
این سبک لوگو بسیار مطلوب است و می تواند توسط شرکت هایی که اختصارات خاص و متفاوت دارند استفاده شود. شما روزانه با بسیاری از انواع لوگو روبرو می شوید و با آنها تعامل دارید ، بنابراین بسیاری از نمونه های لوگو معروف مانند Coca-Cola ، Google و برای چاپ می توانند لوگو ایجاد کنند.

لوگو تصویری
شخصیت های گرافیکی ، آیکون ها ، تصاویر و یا شخصیت های گرافیکی اساساً بر اساس نمایش گرافیکی هستند.
سبکی که عمدتا شامل آیکون ها یا آیکون های گرافیکی است. این انواع لوگو گزینه های طراحی بیشتری برای کارفرما و طراح برای مفهوم سازی و تزئین لوگو فراهم می کند. تصاویر همیشه آسان ترین و سریع ترین راه برای انتقال ایده از گذشته های دور به امروز بوده اند. بنابراین تأثیر و ماندگاری تصاویر لوگو در ذهن مخاطب بدیهی و قطعی است.
در کل ، این لوگو با اشکال ، آیکون ها ، طرح ها و رنگ های مختلفی طراحی شده است که نمادی بصری برای تجارت شما ایجاد می کند. این نوع لوگو برای شرکتهایی که می خواهند تصویری محکم از تجارت خود را در ذهن مخاطب به جا بگذارند بسیار مناسب است.
طراحی این نوع آرم در ساده ترین شکل و استفاده از مفهوم فوق الذکر کاری طاقت فرسا برای طراحان است که مستلزم داشتن دانش عمیق طراح در زمینه های مختلف طراحی است. فیلم های لوگو از گسترده ترین لوگو ها در جهان هستند ، به عنوان مثال لوگو از بنز ، توییتر و اپل به عنوان لوگو با سبک بصری.

انتزاعی لوگو
چکیده لوگو نوع خاصی از لوگو بصری است. به جای تصاویر قابل درک در تصویر لوگو ، مانند سیب موجود در لوگو اپل و پرنده لوگو در توییتر ، از یک یا چند شکل و شکل انتزاعی استفاده می شود تا به پیام تجاری شما پیام متفاوت و گاه متفاوت باشد. به زیبایی به مشتری تحویل داده می شود.
خلاصه لوگوs یا ترجمه تحت اللفظی "لوگو چکیده" به شما امکان می دهد یک تصویر واقع گرایانه ، زیبا و منحصر به فرد از نام تجاری خود ایجاد کنید. لوگو آدیداس و پپسی لوگو انتزاعی هستند.
لوگو مسکات

طلسم یک شخصیت است. شخصی که تجارت شما را نمایندگی می کند. شخصیتی که می تواند رو در رو با شما ارتباط برقرار کند.
این شخصیت می تواند شامل افراد ، حیوانات و حتی اشیا باشد. یک شخصیت ساده و مصور که برای توسعه لوگو برای شرکت هایی که به دنبال ایجاد محیطی سالم در اطراف کودکان و خانواده ها و حتی فراتر از آن هستند بسیار مناسب است. مشک های لوگو به دلیل سبک کارتونی رنگارنگشان معمولاً خنده دار هستند. لوگو KFC را می توان مشهورترین مشک های لوگو نامید. البته لوگو مانند Chitos و Chocolates نمونه های ایرانی این سبک طراحی لوگو هستند.
لوگو ترکیبی
لوگو ترکیبی از ترکیب نوع لوگو و تصویر لوگو ایجاد می شود.
توسعه این لوگو زمان بیشتری می برد زیرا بسیاری از مضامین لوگو و تصاویر لوگو را پوشش می دهد. سازگاری و سازگاری این اجزای منفرد بسیار مهم است و در صورت عدم هماهنگی لازم بین طرح ها ، نتیجه آن یک لوگو نفرت انگیز و از قبل شکست خورده خواهد بود.
این م componentsلفه ها ، عکس ها و متن ها ، می توانند روی هم یا کنار هم قرار بگیرند. همچنین می توانید با ایجاد عکس و متن برای ایجاد یک تصویر واحد خلاقیت به خرج دهید. دسته کوچک موسیقی جاز لوگو برای شرکت هایی که به دنبال طراحی های تصویری و تایپی هستند برای استفاده در شرایط مختلف مناسب هستند. یعنی آنها یک تایپوگرافی منحصر به فرد به تصویر لوگو خود اختصاص می دهند یا بالعکس ، به طوری که شرکت یا تجارت آنها با طراحی کاملاً تخصصی به بازار می رود. King Burger ، Doritz Chips و Lux نمونه های برجسته لوگو هستند.

نشان لوگو امبلم
نشان لوگو از متن یا قلم درون یک شکل یا نماد تشکیل شده است.
این سبک طراحی لوگو تصاویر و طرح های خارق العاده زیبایی را برای تجارت شما ایجاد می کند. آرم لوگو از طریق جذابیت و ویژگی های آن تأثیر بسزایی در مخاطب دارد. بنابراین ، این نوع و سبک طراحی لوگو ، مشاغلی که تأثیر بسزایی در مخاطبان خواهد داشت ، به بهترین شکل نشان داده می شود. لوگو Harley-Davidson و لوگو بسیار معروف و ارزشمند استارباکس در میان لوگوها هستند که به سبک آرم ساخته شده اند.
لوگو مینیمال
نمایاندن یک مفهوم با حداقل یک مسئله لوگو حداقل یا حداقل است.
امروزه ، طراحی مینیمالیستی به عنوان روش اجرای لوگو نیز شناخته می شود. طراحی مینیمالیستی سعی در ایجاد یک لوگو مناسب و زیبا برای تجارت با حداقل شکل ساده دارد.
البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که سادگی بیش از حد لوگو نباید زیبایی آن را از بین ببرد. تطبیق پذیری برخی از طرح های مینیمالیستی ضعف هایی را در این نوع طراحی ایجاد کرده است که خطر انتخاب این سبک را افزایش می دهد ، اما نشان دادن هویت و ارزش های تجاری شما در اسرع وقت و دوام بالا از مزایای طراحی سبک لوگو است. این حداقل است.
لوگو National Geographic را می توان معروف ترین حداقل لوگو نامید.

لوگو 3D
3D یا لوگو سه بعدی لوگو هستند که مبتنی بر بعد هستند و از قوانین چشم انداز پیروی می کنند.
دنیای طراحی سه بعدی برای همه بسیار جذاب است. در این سبک طراحی لوگو ، می توان تصویر لوگو را به 3D لوگو تبدیل کرد ، یا تایپوگرافی را به همان روش به طرح سه بعدی تبدیل کرد ، یا هر دو را می توان به صورت لوگو 3D ترکیب کرد. و این به خلاقیت طراح ، دانش مخاطب و خواسته های کارفرما بستگی دارد.
در گذشته از های سه بعدی برای کارهای کلاسیک و رسمی استفاده می شد ، اما امروز می توانید این لوگو های جذاب را در هر زمینه ای مشاهده کنید. از شرکت های لوگو مانند Universal گرفته تا Firefox ، همه در این گروه لوگو قرار می گیرند.
منحصر به فرد بودن و جذابیت بصری بالای لوگو 3D باعث شده است که این سبک طراحی یکی از روندهای طراحی لوگو در سال های اخیر باشد. البته لازم به ذکر است که این لوگو ها فقط در نرم افزار فضای سه بعدی ساخته نمی شوند. بسیاری از طراحان هستند که لوگو را با استفاده از فضای 2 بعدی و دانستن قوانین فضای سه بعدی طراحی می کنند. شاید لوگو در این سبک طراحی شده باشد که ثابت شده بسیار جذابتر و موفق تر از سایر لوگو های 3D است.

رنگ وب دیزاین در بخش گرافیک و طراحی لوگو و آرم در کوتاه ترین زمان لوگو دلخواه شما را طراحی خواهد نمود، جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.