به رنگ وب دیزاین خوش آمدید

انواع طراحی لوگو

انواع طراحی لوگو

انواع طراحی لوگو

طراحی لوگو را اصولا میتوان به 3 بخش تقسیم کرد 1.لوگو نوشتاری 2.لوگو تصویری 3.لوگو تلفیقی


لوگو نوشتاری (Logo Type): لوگو نوشتاری به لوگویی گفته می شود که نام برند را به صورت نوشته نشان دهد، مثال: Google - Facebook و ... که این نوع نوشته میتواند به گونه های مختلف نوشته و طراحی گردد مثال: نام اول برند یا اگر نام برند شما طولانی باشد اصولا مخففی از حروف اول هر جمله از برندتان کنار هم قرار گرفته می شود، مثال: Rang Web Design می شود RWD که به طور خلاصه اصولا این نوع لوگو ها رو لوگوی نوشتاری و یا همان لوگو تایپ میگویند.


لوگو تصویری: لوگو تصویری اصولا نماد یا آیکون و یا شکلک هستند، مثال: شبیه به علائم رانندگی که با یک تصویر میتوان منظور و نام برند را حدس و در ذهن ها حک کرد. البته باید در این نوع نماد نکات مهمی را رعایت کرد و همچنین این نوع لوگو مخصوص کمپانی های بزرگ می باشد که بیشتر در ذهن ها خواهد ماند و این نوع لوگو برای شرکت و یا کسب و کار نو پا پیشنهاد نمی شود.


لوگو تلفیقی (نوشتاری+تصویری): لوگو تلفیقی همانطور که از نامش پیداست ترکیبی از لوگو نوشتاری و تصویری می باشد که حدودا 60 درصد از لوگو های کمپانی ها برگرفته از این نوع لوگو می باشد، لوگو تلفیقی یا ترکیبی نام برند به همراه یک نماد و یا آیکون در وصف کسب و کار مورد نظر می باشد.


نتیجه گیری: ما به صورت خلاصه و با زبان ساده که قابل درک باشد این 3 نوع طراحی لوگو را بیان کردیم تصمیم آخر را بی شک مشتری باید بگیرید که از چه نوع لوگویی برای کسب و کار خود استفاده کند، ما با مشاوره کامل به شما در این زمینه کمک خواهیم کرد که کدام نوع لوگو از نظر طراحی و همینطور رنگ و مدل لوگو (گرد، مستطیلی شکل و ...) برای شما بهتر خواهد بود، بی شک از آنجا که لوگو کاملا سلیقه ای می باشد نیازمند صبوری بین مشتری و طراح می باشد که با صبر و حوصله در نهایت طرح مورد نظرتان را بتوانیم طراحی و رضایت کامل شما را در بر داشته باشد.