به رنگ وب دیزاین خوش آمدید

بک لینک

بک لینک

بک لینک

بک لینک یکی دیگر از فاکتورهای رتبه بندی گوگل است که تأثیر بسزایی در سئو سایت خواهد داشت.
خرید بک لینک از صفحات محبوب و موفق می تواند نقش مهمی در رتبه بندی سایت شما در گوگل داشته باشد. موقعیت سایت شما بسته به کلمه کلیدی ذکر شده در گوگل بسیار تغییر خواهد کرد ، و این باعث می شود شما به صفحه اصلی گوگل نزدیک شوید.
هر چقدر بک لینک در سایت به شما مرتبط باشد ، امتیاز گوگل شما بالاتر خواهد بود و تأثیر آن بیشتر است. به گوگل قول دهید که سایت شما مجازات خواهد شد و آسیب زیادی به سایت شما وارد می کند. گوگل حتی می تواند سایت شما را از نتایج جستجو حذف کند!

ایجاد پیوند را می توان بحث برانگیزترین مسئله در سئو دانست ، و نظرات متناقضی درباره تأثیر بک لینک در سئو و استراتژی اجرای آن وجود دارد. در این مقاله ، ابتدا سعی می کنیم بفهمیم بک لینک چیست و سپس بررسی می کنیم که چه تاثیری در سئو سایت ما خواهد گذاشت.
ایجاد لینک یا بدست آوردن بک لینک فرآیند به دست آوردن لینک از سایت های اینترنتی دیگر به سایت ما است. منظور ما پیوندهای متنی یا تصاویری است که با کلیک بر روی آنها کاربر به صفحه دیگری در اینترنت منتقل می شود. ربات های گوگل همچنین هنگام مشاهده پیوندهای یک صفحه را بررسی کرده و به آن صفحات پیوند داده شده پیوند می دهند. اینگونه است که ربات گوگل در اینترنت گشت و گذار می کند.
بک لینک انواع مختلفی دارد و به پیوند و پیوند برای پیگیری و همچنین پیوندهای داخلی و خارجی تقسیم می شود. در این بخش ، ابتدا می فهمیم که بک لینک چیست و سپس در مورد تأثیر آنها در سئو اطلاعات می گیریم.
بررسی بک لینک در یک صفحه یکی از اصلی ترین راه های جستجو و نمایه سازی گوگل در صفحات جدید در اینترنت است. بعلاوه ، کمیت و کیفیت بک لینک تأثیر مستقیمی در رتبه بندی گوگل دارد. به عبارت دیگر ، ربات گوگل صفحه را بررسی می کند و بر اساس پیوندهای موجود در آن ، ارزش و اعتبار صفحات پیوند یافته را تشخیص می دهد.
تفاوت بین پیوندهای داخلی و خارجی:
مبحث پیوند سازی به دو قسمت اصلی پیوند داخلی و خارجی تقسیم می شود که تفاوت های مهمی دارند. پیوند داخلی به معنای ایجاد بک لینک بین صفحات سایت است. این بدان معنی است که اگر صفحه ای از سایت شما به صفحه دیگری در سایت شما پیوند داشته باشد ، یک پیوند داخلی ایجاد می شود ، اما اگر پیوندی از سایت دیگری به یکی از صفحات سایت شما ایجاد شود ، یک پیوند خارجی یا بک لینک برای شما ایجاد می شود.

تفاوت بک لینک Fallow و Nouvelle
پیوندها را می توان از دیدگاه دیگری دسته بندی کرد. هر پیوند به طور پیش فرض Dofollow در نظر گرفته می شود ، مگر اینکه از ویژگی Nofollow در HTML آن استفاده شود. گوگل وقتی بک لینک جدیدی را می بیند ، ارزش یا اعتبار را به صفحه فرود منتقل نمی کند.
گوگل مفهوم PageRank را در سال 1990 معرفی کرد و در آن زمان مقدار بک لینک در یک وب سایت تأثیر بسزایی در رتبه بندی آن در نتایج گوگل داشت. بهینه سازهای موتور جستجو و وب مسترها از این مزیت استفاده کرده و سعی کرده اند از طریق روشهایی مانند تبادل لینک یا خرید بک لینک جایگاه خود را در نتایج جستجو بهبود بخشند.
با افزایش تعداد معاملات بک لینک ، گوگل الگوریتم های خود را به روز کرد و الگوریتم پنگوئن را برای شناسایی و مجازات سایت هایی که از این روش های ایجاد لینک استفاده کرده اند ، معرفی کرد. وی همچنین رتبه صفحه را به طور کامل حذف کرد و سعی کرد تا آنجا که ممکن است وابستگی ایجاد پیوند در نتایج رتبه بندی را به حداقل برساند.

متن پیوندی یا متن لنگر
متن پیوندی به معنای این است که کدام عبارت به آن پیوند داده می شود. به عنوان مثال ، قبلاً معمول بود که می گفتند "برای ورود به سایت اینجا را کلیک کنید" و پیوندی به کلمه را در اینجا قرار دهید. در عمل ، عبارت "اینجا" متن مرتبط یا متن لنگر است.
هنگامی که گوگل بک لینک را در سایت خود مشاهده کرد ، توجه ویژه ای به متن لنگر داشته و ارزش و اعتبار منتقل شده به سایت خود را در آن عبارت بیان کنید. اگر سایت شما با عبارت "کتاب" پیوند داده شود ، وقتی کاربر عبارت "کتاب" را در گوگل جستجو می کند ، موقعیت شما بهتر می شود ، اما اگر این پیوند با عبارت "تلفن همراه" ایجاد شود ، موقعیت شما در عبارت "تلفن همراه" بهبود می یابد.

توصیه می شود متن های مرتبط با سایت شما حاوی ترکیبی طبیعی از حالت های معمول در اینترنت باشد. مهمترین ترکیبات رایج عبارتند از:
1. کلمه کلیدی یا عبارت SEO ، به عنوان مثال "طراحی وب سایت".
2. نام تجاری شما مانند "رنگ وب" به نظر می رسد.
3. ترکیبی از نام تجاری و کلمه هدف ، مانند "طراحی رنگ وب".
4. اصطلاحات عمومی مانند "صفحه" یا "منبع".
5. عبارات طولانی و راحت مانند "برای خواندن مقاله اینجا را کلیک کنید".
اگر تعادلی بین این نوع پیوندها برای سایت شما وجود نداشته باشد ، گوگل ممکن است رفتار غیرعادی شما را تشخیص داده و بک لینک کسب کند. به همین دلیل استراتژی های ایجاد پیوند معمولاً هدفمند و منظم هستند ، زیرا می توانند تأثیرات منفی بیشتری نسبت به موارد مثبت بر شما داشته باشند.

تعیین مقدار بک لینک با روش گوگل
بک لینک تولید شده از سایت های مختلف برای سایت شما از نظر گوگل از اعتبار و اعتبار یکسانی برخوردار نیست. سعی می کند چندین فاکتور را برای تعیین مقدار بک لینک در نظر بگیرد که مهمترین آنها موارد زیر است:
1- مرجع دامنه
فاکتورهای زیادی وجود دارد که اعتبار دامنه شما را تعیین می کند ، از جمله طول عمر دامنه ، نوع دامنه ، تعداد بک لینک دریافت شده ، تعداد پیوندهای خروجی ، فعالیت رسانه های اجتماعی و غیره. و تأثیر آن بر موقعیت شما.
2- مرجع صفحه
انقضا صفحه بسیار شبیه انقضا دامنه است ، اما برای یک صفحه خاص در آن دامنه محاسبه شده است. ممکن است یک دامنه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار باشد ، اما صفحه ای که از آن پیوند داده اید از اعتبار کمی در آن دامنه برخوردار است. اعتبار یک صفحه معمولاً توسط پیوند داخلی سایت به آن صفحه ایجاد شده به طور خاص برای آن صفحه تعیین می شود.
صفحات با پیوندهای داخلی خوب نیز از اعتماد بالایی برخوردار هستند. به عنوان مثال ، صفحات موجود در منوی اصلی یک سایت معمولاً معتبرترین صفحات در آن دامنه هستند.
چندین ابزار برای بررسی اعتبار صفحه و دامنه وجود دارد که بهترین آنها Serpchecker است که توسط mangools.com ارائه شده است و open site explorer که ابزاری قدرتمند از moz.com است.

3- تعداد پیوندهای خروجی
هر دامنه ای که به شما پیوند دهد به احتمال زیاد به سایت های دیگری نیز پیوند دارد. هرچه تعداد سایتها به یک صفحه یا یک دامنه کامل لینک شود ، ارزش و اقتدار هر یک از آنها کمتر است.
معمولاً سایتهایی که تبلیغات یا گزارش بک لینک می فروشند به بسیاری از سایتها غیر از شما پیوند دارند و این از ارزش و اعتبار این نوع ایجاد پیوند می کاهد.
4- میزان ارتباط موضوعی سایت شما با سایت پیوند
یکی از مواردی که گوگل به آن توجه ویژه ای می کند و سعی دارد از آن در فاکتورهای رتبه بندی موتور جستجو استفاده کند ، ارتباط موضوعی بین صفحات پیوند یافته است. به عنوان مثال ، اگر در صنعت مسافرت کار می کنید ، اما همه بک لینک شما سایت های بارگیری هستند ، ارزش و اعتماد چندانی برای شما ایجاد نمی کنند. اما اگر این بک لینک از طریق مسافرت ، گردشگری ، تهیه بلیط و سایت های دیگر برای شما ایجاد شده باشد ، ممکن است موقعیت شما را بهتر تحت تأثیر قرار دهد.
5- مکان بک لینک
موقعیت بک لینک در سایت بسیار مهم است. پیوند شما می تواند در محتوای مقاله ، نوار کناری یا حتی در پاورقی باشد. پیوندهای موجود در محتوای صفحه از پیوندهای موجود در نوار کناری و پاورقی با ارزش ترند.
به طور معمول ، پیوندهای واقع در پاورقی یا نوار کناری در تمام صفحات سایت نمایش داده می شوند ، این پیوندها به اشتراک گذاشته می شوند. قرار دادن بک لینک شما در تمام صفحات سایت می تواند عاملی در تشخیص ربات های گوگل از خرید آن لینک باشد و الگوریتم تکرار می تواند سایت شما را با تکرارهای زیاد مجازات کند. پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر این موضوع به مقاله خرید بک لینک مراجعه کنید.

حرف آخر
قطعاً گرفتن بک لینک و استراتژی مناسب ایجاد پیوند داخلی می تواند موقعیت شما را در نتایج گوگل بهبود بخشد ، اما قبل از شروع ، باید روش ها و استانداردهای گوگل صحیح را بدانید زیرا می تواند نتیجه کاملاً معکوس داشته باشد. و باعث مجازات شدن سایت شما توسط گوگل شود.

رنگ وب آماده است بک لینک وب سایت شما را در معتبرترین سایت ها درج نماید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.