به رنگ وب دیزاین خوش آمدید

طراحی انیمیشن

طراحی انیمیشن

طراحی انیمیشن

انیمیشن نمایش سریع و مداوم تصاویر با موقعیت واقعی مدل است. این نمایش سریع و مداوم توهم حرکت را برای بیننده ایجاد می کند. در واقع حرکت تصاویر در انیمیشن به دلیل خطای دید است. این حرکت تصاویر در انیمیشن به دلیل پدیده ماندگاری تصویر است. برای نمایش انیمیشن می توانید از پروژکتورها یا رایانه های حرفه ای استفاده کنید. انیمیشن حرفه ای به دو روش سنتی و دیجیتالی انجام می شود. رنگ وب دیزاین به طرق مختلف به طور حرفه ای در اجرای انیمیشن 2D و 3D نقش دارد.

پیشینه انیمیشن

نقاشی های سنگی نوسنگی یکی از قدیمی ترین نمونه های توهم حرکت در طراحی ایستا است. در سال 1824 ، پیتر مارک اصل ثبات بینایی را کشف کرد. اما ، همانطور که گفتیم ، بشریت قبلاً به این اصل پی برده است! این اصل بیان می کند که چشم بعد از مشاهده هر تصویر را برای مدت کوتاهی حفظ می کند. دنیای کارتون و انیمیشن کم کم رنگارنگ تر شد. وقتی انیمیشن های دو بعدی ایجاد شدند ، مخاطبان زیادی را به خود جلب کردند. انیمیشن سه بعدی تقاضای کمتری نسبت به انیمیشن 2 بعدی دارد. زیرا تسلط بر آنها دشوارتر است و نیاز به سرمایه گذاری زیادی دارند. البته این بی توجهی تا زمان ایجاد سابقه طولانی اسباب بازی های متحرک سه بعدی ادامه داشت. این انیمیشن توانست مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. بسیاری از شرکت ها در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته اند.

تاریخچه انیمیشن ایرانی

تاریخ انیمیشن در ایران به دوران مفرغ برمی گردد. حدود 5200 گلدان سرامیکی که در شهر در حال سوختن سیستان و بلوچستان یافت شده است ، مجموعه ای از تصاویر یک بز را در حال برداشتن درخت و خوردن برگهای آن نشان می دهد. قالب های سرامیکی با عکس های پی در پی در سراسر ایران اسلامی قرون وسطی یافت می شود.

انواع تکنیک های طراحی انیمیشن

در این مقاله ، برخی از تکنیک های مهم ایجاد انیمیشن را توضیح خواهیم داد. روش سنتی: این قدیمی ترین روش برای ایجاد انیمیشن است. در این روش ، فریم ها به صورت دستی ایجاد می شوند و با ترکیب آنها ، انیمیشن ایجاد می شود. بدین ترتیب انیمیشن هایی مانند "سفید برفی" و "زیبای خفته" آماده شدند. از معایب این روش می توان به پیچیدگی و طاقت فرسا بودن ، به خصوص برای انیمیشن های طولانی اشاره کرد. روش رایانه ای (انیمیشن دو بعدی و سه بعدی): پس از ورود رایانه ها به بازار ، کار ایجاد انیمیشن راحت تر شده است. اولین کارتون و انیمیشن کوتاه در سال 1908 توسط امیل کول ساخته شد. انیمیشن میکی موس یکی از این روش های ایجاد انیمیشن است. تکنیک های دیجیتال: با استفاده از این تکنیک می توانید با ایجاد فریم های کلیدی با استفاده از تکنیک های دیجیتال ، انیمیشن های زیبایی بسازید. نرم افزار Adobe Flash می تواند انیمیشن های دیجیتالی 2 بعدی ایجاد کند. برای انیمیشن سه بعدی می توانید از نرم افزارهایی مانند انیمیشن های Maya ، 3DMAX ، eautiful Toy Story3 و Shrek استفاده کنید. تکنیک Stop Motion: در این روش اشیا frame فریم به فریم حرکت می کنند و انگار در حال حرکت هستند گرفته می شوند. در اینجا یک مرور کلی از رایج ترین تکنیک های انیمیشن آورده شده است. روش های دیگر ایجاد انیمیشن شامل انیمیشن روتوسکوپی ، درج ، برش و روش ها است.

تفاوت کارتون و انیمیشن

کارتون و انیمیشن دو کلمه هستند که معمولاً به صورت مترادف استفاده می شوند. اما نکته این است که ، تفاوتی بین آنها وجود دارد. پویایی تکنیکی برای عکاسی از نقشه های مداوم یا موقعیت های مدل برای ایجاد توهم حرکت است. کاریکاتورها یک طرح ، برنامه تلویزیونی یا فیلم با استفاده از فناوری انیمیشن است.

رنگ وب ، متخصص انیمیشن

رنگ وب دیزاین دارای چندین سال تجربه در زمینه طراحی وب سایت ، توسعه برنامه ، سئو و انیمیشن حرفه ای است. تاریخچه انیمیشن در ایران به اواخر دهه 50 برمی گردد. مرکز انیمیشن صبا در ایران بزرگترین مشتری کارتون و انیمیشن است. خوشبختانه ایران در تولید فیلم های انیمیشن موفقیت های بسیاری داشته است از جمله عروس گمشده و رنگ عشق.

در مورد اپلیکیشن بیشتر بدانید

گرافیک متحرک ، گرافیک متحرک یا انیمیشن تبلیغاتی: به گرافیک متحرک در واقع گرافیک متحرک گفته می شود ، اما در عمل به این ترکیب گرافیک تصویر ، صدا و متحرک گفته می شود. از دو کلمه تشکیل شده است: حرکت به معنای حرکت و گرافیک به معنای تصاویری مانند بردارها و تصاویری که معمولاً با استفاده از برنامه های گرافیکی مانند فتوشاپ و ... موشن گرافیک ها بیشتر با صدا ایجاد می شود.
گرافیک متحرک سازندگان محتوا را قادر می سازد تا اطلاعات پیچیده و در عین حال ارزشمند را به روشی سرگرم کننده و جذاب ارائه دهند. همچنین استفاده ، درک و به اشتراک گذاری آنها آسان است. شرکت ها به خوبی از مزایای فیلم برای استراتژی های بازاریابی آنلاین آگاه هستند. گوگل ویدیوها را بالاتر از صفحات وب مبتنی بر متن قرار می دهد. تحقیقات نشان می دهد 62٪ از نتایج جستجوی گوگل امروز ویدئویی است.
محتوای ویدئویی نه تنها اطلاعات را به طور متقاعد کننده منتقل می کند ، بلکه یک روش عالی برای انتقال پیام ، ایده ها و آگاهی از نام تجاری شما در مورد خدمات و محصولات خود به مخاطبان بیشتر است.

رنگ وب دیزاین آماده هرگونه مشاوره در زمینه ساخت و طراحی انیمیشن به شما می باشد با ما در تماس باشید.